نخستین یادواره شهدای نهضت سوادآموزی کشور برگزار می‌شود

 • نخستین یادواره شهدای نهضت سوادآموزی کشور برگزار می‌شود

  نخستین یادواره شهدای نهضت سوادآموزی کشور با حضور مسئولان و دست‌اندرکاران سوادآموزی کشور در شهرستان بهاباد برگزار می‌شود.

  به گزارش ایسنا، دراین یادواره، «مرات امین الرعایا» با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین اقشار مختلف جامعه، اظهار کرد: یادواره شهدای نهضت سوادآموزی استان یزد در شهرستان بهاباد برگزار می‌شود.

  وی افزود: یادواره دو شهید سوادآموزی استان یزد و 176 شهید نهضت سوادآموزی کشور نیز برای نخستین بار در شهریور ماه امسال به میزبانی شهرستان بهاباد برگزار می‌شود .

  معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با تجلیل از شهید صادقی یکی از شهدای نهضت سوادآموزی استان یزد، بر هر چه با شکوه‌تر برگزار کردن این یادواره تاکید کرد .

  این مقام مسئول از میزان بالای سواددار شدن بهابادی‌ها در گروه هدف سوادآموزی خبرداد و گفت: شهرستان بهاباد در این زمینه رتبه سوم را در سطح استان یزد از آن خود کرده است و خوشبختانه یکی از شهرستان‌های پیشرو در استان یزد به حساب می‌آید .

  امین الرعایا ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت را اصلی‌ترین هدف برگزاری این یادواره بیان کرد و افزود: هرچه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه افزایش پیدا کند، ضریب نفوذ دشمن در جامعه کمتر می‌شود .

  وی در پایان خاطرنشان کرد: این آیین معنوی با حضور مسئولان کشوری و استانی، خانواده‌های معزز شهدای سواد آموزی، جمعی از ایثارگران، آموزش دهندگان و دست‌اندرکاران سواد آموزی استان در شهرستان بهاباد برگزار می‌شود .


  انتهای پیام